top of page

PROF. DR.
KAAN KARAYALÇIN

Prof. Dr. Kaan Karayalçın

TED Ankara Koleji '81 mezunudur. 
1987'de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 
1993 yılında Ankara Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümünde uzmanlık eğitimini tamamladı. 
1992-93 yılları içinde bir yıl İngiltere'de karaciğer nakli merkezinde çalıştı. 
Aralık 1995-Mart 1996 arasında New York Memorial Sloan Kettering Cancer Hastanesinde deneyimlerini arttırdı. 
1998 yılında doçent, 2003 yılında da profesör oldu.

Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Karaciğer Safra Yolu Pankreas Cerrahisi Ünitesinde çalışıyor. Yaklaşık yirmi senedir Genel Cerrahinin alt branşı olan Karaciğer Safra Yolu Pankreas cerrahisiyle uğraşıyor.

 

Yurtdışı Deneyimi
Queen Elizabeth Hospital Liver Unit Birmingham
Memorial Sloan Kettering Cancer Center Hepatopancreatobiliary Surgery Unit New York
Paul Brousse Hospital Hepatobiliary Surgery Unit Paris

Hasta/Danışan Görüleri

5

Genel skor

37 Görüş

Dakiklik

Alaka

Mekan

e....d

1 Ekim 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Hayattaki en büyük şansımız ,Kaan hocam…
Yaz sonuna doğru anneme safrayolu kanseri teşhisi kondu.kayseride ameliyatın son derece riskli olduğu söylendi ve umut verilmedi.Bazı araştırmalar sonucunda Kaan Hocamın bu alanda çok başarılı bir isim olduğunu öğrendik ve birkaç gün sonra kendisiyle görüştük.Görüşme sonrası üzerimizdeki kara bulutlar dağıldı.Kendinden emin,tecrübeli ve hasta empatisini çok iyi yapan biri olarak bizi çok etkiledi.Bazı tetkiklerin sonuçları ve anestezi doktorunun onayıyla görüşmemizden 8 gün sonrasına ameliyatı planladı.Annem çok başarılı bir whipple ameliyatı geçirdi.10 gün hastanede kaldık ve bu süreçte her detaya hakim biri olarak yanımızdaydı.Kayseriye döndükten sonra dahi bizimle iletişimini hiç kesmedi ne zaman arasak ulaşabildik sabırla bizi dinledi gereken yönlendirmeleri yaptı.İyi ki varsınız hocam ,iyi ki sizinle yollarımız kesişmiş.Siz bizim en büyük umudumuz ve şansımız oldunuz.Başarılarınız daim olsun.

en...

23 Ağustos 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Kaan Hocam sayesinde basarili bir safra kesesi ameliyati gecirdim. Alaninda uzman ve hakli bir sekilde iyi bilinen bir hekim, ayrica etkili ve icten iletisimiyle de fark yaratiyor. Hem ameliyat oncesinde verdigi net ve anlasilir bilgiler hem de sonrasindaki ilgisiyle surecin benim acimdan cok rahat gecmesini sagladi. Tanistigima da operasyonu emin ellerine teslim ettigime de cok memnunum. Kendisine ve ekibine tekrar tesekkur ederim.

f ...a

25 Ağustos 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Laparoskopik safra kesesi ameliyatı oldum. Hiçbir operasyona bu kadar rahat girmemistim Açıkçası başka bir hastane ve doktorla görüşme sonrası Kaan Bey'le tanıştım ve tereddütsüz kararım ondan yana oldu. Güler yüzü,cana yakınlığı, tecrübe ve enerjisiyle karşısındakine güven veren biri... Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.Ekibiyle birlikte mükemmel iş çıkarıyorlar. Herşey için çok teşekkür ederim

f....s

25 Ağustos 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Merhaba, Laparoskopik Cerrahi ile Safra Kesesi Ameliyatı oldum. Ameliyat anım, öncesi ve sonrasında Kaan hoca ve ekibi benimle çok güzel ilgilendiler. Ameliyata dair tüm endişelerimi giderdiler. Kaan hocanın sıcak kanlı, enerjik ve güzel yaklaşımı sayesinde endişe etmeden süreci tamamladım. Hem kendisine hemde ameliyat ekibine minnettarım.

al....

29 Ağustos 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Sayın Kaan Karayalçın hocam, yıllık olağan tetkiklerimi yaptırırken büyük bir şans eseri fark edilen pankreas tümörüm için ne yapacağımızı bilemezken, görüşünü aldığımız birçok doktorun özellikle önerdiği bir isimdi. İnternetteki olumlu yorumları okuduktan sonra kendisiyle görüşmeye gittiğimizde; sıcak, sevecen ve güler yüzlü yaklaşımıyla bizim o ana kadar devam eden gerginliğimizi yok etti. Whipple Ameliyatı sürecinin bütün olumlu ve olumsuz yanlarını en net ve yalın biçimde anlatarak ameliyat öncesine ve sonrasındaki tedavi sürecine dair kafamızdaki birçok soru işaretini giderdi. Geçirdiğim başarılı ameliyat sonrası bugün geleceğe umut ile bakabiliyorsam Kaan hocam sayesindedir. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

ar...g

29 Eylül 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Paris’de baslayan bir saglik seruveninin, Ankara’da engin ve derin deneyimiyle bizi mutlu sona kavusturarak kendisine sonsuz minnettar kaldigim cok degerli bir Hocadir ; Kaan Hoca !
Narin ama organlarin aslani kabul edilen pankreasimda tespit edilen tumorun nasil alinacagini ve kendisinin bu ameliyati nasil yapacagini birakin detayli anlatmayi bana cizerek en ufak islem detaylarini da vererek kendi ameliyatima yabanci olmayarak girmemi saglamistir. Girdigim bu eminlik sayesinde ve tabi ki de Hocama cok guvenerek basarili bir ameliyat gecirdim. Bana misafir olarak gelmis olan tumoru de boylece ugurlamis olduk. Ameliyat sonrasinda da nazik ve dusunceli ilgisini uzerimden hic eksik etmemistir. Ben ve ailem kendisine ne kadar tesekkur etsek azdir. Sayet hayatima saglikli ve mutlu biri olarak devam ediyorsam Kaan Hocam’in bunda payi cok buyuktur.

Hasta/Danışan Görüleri

logo-tr.png
5

Ortalama Puan

6 Geri Bildirim

Zamanlama

İlgi

Ortam

Zaf*** E***

15 Şubat 2024

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Bir bisiklet kazası sonrası acilde çekilen BT görüntülemesinde pankreas başı kaynaklı oldukca büyük (12x11x5) bir lezyon tespit edildi. Bu lezyonun ciddi bir risk oluşturduğu tanıdığım ve güvendiğim birçok doktor tarafından söylendi ve cerrah olarak Prof. Kaan Karayalçın önerildi. Kendisiyle görüşme m sürecinde ne fazla ne de eksik olan açıklayıcı açıklamaları yanında hastanın psikolojisinden de anlayan yaklaşımlarıyla bende inanılmaz bir güven oluşturdu. Kaan hocam 1 Aralık 2023'de ameliyatı ekip arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası yaklaşık 10 gün boyunca yattığım hastane odasına hem sabah hem de akşamları gelerek gelişmeler hakkında hem bilgi aldı ve yapmam gerekenleri titiz-profosyonel bir hekim duruşuyla açıkladı. Ayrıca kendisine telefonla her an ulaşabildim. Ameliyattan yaklaşık bir buçuk ay sonra koşacak ve bisiklete binecek duruma geldim. Kendisine ve ekip arkadaşlarına çok çok teşekkür ederim. Ülkemizde Kaan Karayalçın gibi doktorların bulunması çok sevindiricidir. Şunu da açıklamak isterim: Böyle bir yorum yapmamda gecikmemin nedenlerinden birinin mesleğini mükemmel yapan biri hakkında yorum yapma gereği olmadığı düşüncesidir, ama yapmadan da duramadım. Önerim, hasta olmamak için elinizden geleni yapın ama hastalanırsanız da paniğe kapılmayın; Kaan hocalar var.

Ale*** D***

29 Ağustos 2022

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Sayın Kaan Karayalçın hocam, yıllık olağan tetkiklerimi yaptırırken büyük bir şans eseri fark edilen pankreas tümörüm için ne yapacağımızı bilemezken, görüşünü aldığımız birçok doktorun özellikle önerdiği bir isimdi. İnternetteki olumlu yorumları okuduktan sonra kendisiyle görüşmeye gittiğimizde; sı cak, sevecen ve güler yüzlü yaklaşımıyla bizim o ana kadar devam eden gerginliğimizi yok etti. Whipple Ameliyatı sürecinin bütün olumlu ve olumsuz yanlarını en net ve yalın biçimde anlatarak ameliyat öncesine ve sonrasındaki tedavi sürecine dair kafamızdaki birçok soru işaretini giderdi. Geçirdiğim başarılı ameliyat sonrası bugün geleceğe umut ile bakabiliyorsam Kaan hocam sayesindedir. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Hal*** G***

12 Mayıs 2019

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Çok erken farkedilen PANKREAS TÜMÖRÜ ile ilgili 03.04.2019’da WHIPPLE ameliyatı oldum. Bir hafta içinde USG, Bilgisayarlı Tomografi, Doğru cerrahın tespit edilmesi ve ameliyatın uygulanması safhalarını icra ettim. Çok erken teşhis, çok hızlı hareket, doğru cerrah ve olağanüstü şans sayesinde so nuçlar da şimdilik temiz çıktı ve çok mutluyum. Burada bu sonuca vesile olan güzel insanların katkılarına teşekkür etmek istiyorum: Prof Dr. Kaan Karayalçın ve kendi bağımsız ekibi. Whipple Operasyonu. Cerrah. Kendisi hakkında meslekdaşlarından verilen istihbarata göre “Hızlı, radikal ve iş bitirici” idi. Benim konumda da sanırım genel olumlu sağlık durumuma güvenerek işi uzatacak çok kıymetli zamanı harcamadan, hesaplanabilir riskleri göze aldı ve ameliyatı derhal uyguladı. Ameliyatta normal narkoz yerine daha ileri bir teknik kullanıldığı için çok daha az riskli bir operasyon oldu. İyileşme dönemimde de benle ilgilendi. (0312)427 6364 Dr. Öğr. Üyesi Hale Turnaoğlu (Üst Abdomen USG). BAŞKENT Hastahanesi Ankara. Rutin olarak yapılan bir Ultrasonda normal olarak görülemeyecek kadar küçük belirtileri farkederek bizi uyardı. Bu durum hayatımı kurtarmıştır. Aksi halde iş işten geçtikten sonra bir tanı konacaktı. Yrd. Doç. Dr. Özlem Turhan İyidir. (Endkrinoloji vs. ) BAŞKENT Hastahanesi. İşlemlerin hızlı bir şekilde uygulanması, koordine edilmesi ve doğru Cerrah’ın tespiti konusunda Diyabet Uzmanım olarak çok yardımları olmuştur. Akay/Lokman Hekim Hastahanesi. Elemanlar işlerini severek yapıyor. Kayıtlar çok muntazam. Hastahane temiz. Kendine güvenen sivrilmiş cerrahların kendi ekiplerini kurarak hastahane altyapısını kiralamaları kesinlikle ileri bir metod ve sektörün iyi çalışmasına yönelik bir uygulamadır. Durum bu konuda öncü olan İnşaat Sektörüne benziyor. Halil GÖKSU İnş.Yük.Müh. ODTÜ 1970

Tub*** G***

16 Kasım 2018

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

2016 mayis ayinda Babamin safra kesesi ve Pankreatitle baslayan rahatsizliginda pankreas caya donustu. Kaan hoca ekibi ile bearaber program yapip acil whipple ameliyatini yapti. Ameliyat oncesi ve sonrasi guler yuzu ilgisi alakasi ve esas ameliyat surecindeki basarisi babamin hayatini kurtaradi. Ailece mutesekkiriz Kasim 2018 Tuba Gencer

Mak*** S***

7 Kasım 2018

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Kaan hoca ile görüşmemizin ertesi günü whipple ameliyatımı gerçekleştirdi. Hastanede yattığım 8 gün boyunca ve taburcu olduktan sonraki dönemimde her konuda her zaman yardımcı oldu. Allah bu hastalığı kimsenin başına vermesin tabiiki ama Kaan Hocayı aynı dertten muzdarip herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Hakan Tuna

Ayl*** B***

12 Kasım 2015

Kavaklıdere, Prof. Dr. Kaan Karayalçın, Bestekar Caddesi, Çankaya/Ankara, Türkiye

Mesleğinizi layıkıyla yaptığınıza inanarak vermiş olduğunuz hızlı ve net cevaplar için çok teşekkür ederim .

YAYINLAR

Allogeneic hematopoietic stem cell and liver transplantation in a young girl with dedicator of cytokinesis 8 protein deficiency.

Kuloglu Z, Balcı D, Haskoloğlu ZŞ, Kendirli T, Bingöl-Koloğlu M, Tuna-Kırsaçlıoğlu C, Bal S, Selbuz S, Kırımker O, Savaş B, Altuntaş C, Güner ŞN, Can ÖS, Karayalçın K, Doğu F, Kansu Tanca A, İkincioğulları A.

Pediatr Transplant. 2019 Nov

Health-related Quality of Life of Liver Donors: A Prospective Longitudinal Study.

Hesimov I, Kirimker EO, Duman B, Keskin O, Cetinkaya OA, Hayme S, Ustuner E, Idilman R, Yurdaydin C, Dokmeci A, Kumbasar H, Yilmaz AA, Kologlu MB, Karayalcin K, Balci D.

Transplant Proc. 2018 Dec

Prevention and acute management of biliary injuries during laparoscopic cholecystectomy: Expert consensus statement.

Abbasoğlu O, Tekant Y, Alper A, Aydın Ü, Balık A, Bostancı B, Coker A, Doğanay M, Gündoğdu H, Hamaloğlu E, Kapan M, Karademir S, Karayalçın K, Kılıçturgay S, Şare M, Tümer AR, Yağcı G.

Ulus Cerrahi Derg. 2016 Dec

Five right hepatic vein reconstructions using the autologous saphenous vein in the right lobe living-donor liver transplant: a case report.

Sozener U, Gulpinar K, Ozer Y, Kutlay J, Karayalcin K, Ersoz S.

Exp Clin Transplant. 2014 Apr

A rare cause of epigastric pain and diarrhea.

Soykan I, Ensari A, Karayalcin K.

Gastroenterology. 2014 May


Outcomes of laparoscopic versus open splenectomy

Bulus H, Mahmoud H, Altun H, Tas A, Karayalcin K.

J Korean Surg Soc. 2013 Jan


Incidental gallbladder cancer diagnosed during or after laparoscopic cholecystectomy in members of the Turkish population with gallstone disease.

Genç V, Onur Kirimker E, Akyol C, Kocaay AF, Karabörk A, Tüzüner A, Erden E, Karayalçin K.

Turk J Gastroenterol. 2011 Oct


Living-donor hepatectomy.

Cipe G, Tuzuner A, Genc V, Orozakunov E, Ozgencil E, Yılmaz AA, Can OS, Cakmak A, Karayalcin K, Ersoz S, Hazinedaroglu SM.

Transplant Proc. 2011 Apr


Ciliated foregut cyst of the gallbladder: report of a case and review of literature.

Bulut AŞ, Karayalçın K.

Patholog Res Int. 2010; 2010


Effects of N-butyl-2-cyanoacrylate on high-level jejunojejunostomy

Ensari CO, Genc V, Cakmak A, Erkek B, Karayalcin K.

Eur Surg Res. 2010


Aflatoxin exposure in viral hepatitis patients in Turkey.

Mizrak D, Engin B, Onder FO, Yener B, Bektaş M, Biyikli Z, Idilman R, Cinar K, Karayalçin K, Ersöz S, Karayalçin S, Ozden A, Yurdaydin C, Yazihan N, Ataoğlu H, Bozkaya H, Uzunalimoğlu O.

Turk J Gastroenterol. 2009 Sep;


PPAR-alpha L162V polymorphism in human hepatocellular carcinoma

Koytak ES, Mizrak D, Bektaş M, Verdi H, Arslan Ergül A, Idilman R, Cinar K, Yurdaydin C, Ersõz S, Karayalçin K, Uzunalimoğlu O, Bozkaya H.

Turk J Gastroenterol. 2008 Dec


Retrocolic retrogastric hepaticojejunostomy in living related liver transplantation.

Karayalcin K, Bayar S, Tuzuner A, Ersoz S.

ANZ J Surg. 2008 Oct


Solid pseudopapillary tumor of the pancreas: emphasis on differential diagnosis from aggressive tumors of the pancreas.

Aydiner F, Erinanç H, Savaş B, Erden E, Karayalçin K.

Turk J Gastroenterol. 2006 Sep

Effects of peritoneal lavage with scolicidal agents on survival and adhesion formation in rats.

Topcu O, Kuzu I, Karayalçın K. 
World J Surg. 2006 Jan


The effects of cetrimide-chlorhexidine combination on the hepato-pancreatico-biliary system. 

Tozar E, Topcu O, Karayalçın K, Akbay SI, Hengirmen S. 
World J Surg. 2005 Jun


Related Articles, Links Multislice CT angiography in the evaluation of hepatic vascular anatomy in potential right lobe donors. 

Saylısoy S, Atasoy C, Ersöz S, Karayalçın K, Akyar S. 
Diagn Interv Radiol. 2005 Mar


Chlorhexidine gluconate: an ideal scolicidal agent in the treatment of intraperitoneal hydatidosis?

Puryan K, Karadayı K, Topcu O, Canbay E, Sumer Z, Turan M, Karayalçın K, Sen M. 
World J Surg. 2005 Feb

 
Recipient-derived hepatocytes in sex-mismatched liver allografts after liver transplantation: early versus late transplant biopsies. 

İdilman R, Erden E, Kuzu I, Ersöz S, Karasu Z, Karayalçın K, Yüce G, Tokat Y, Şahin Y, Tukun A, Akarca US, Karayalçın S.
Transplantation. 2004 Dec 15


Fournier's gangrene complicating blunt thoracic trauma. 

Bayar S, Ünal AE, Demirkan A, Atasoy C, Karayalçın K. 
Surgery. 2004 Jun


Technical implications of living donor liver transplantation: a single-center experience. 

Tüzüner A, Ersöz S, Hazinedaroğlu S, Karayalçın K, Yerdel MA, Anadol E. 
Transplant Proc. 2004 Jan-Feb


Does folinic acid have a choleretic effect on humans?

Karakayalı FY, Bayar S, Hazinedaroğlu S, Şahin F, Karayalçın K. 
Turk J Gastroenterol. 2003 Jun

Could the use of interposition grafts for arterial reconstruction be avoided by more caudate graft placement in living donor liver transplantation?

Ersöz S, Tüzüner A, Hazinedaroğlu S, Karayalçın K, Yerdel MA, Anadol E. 
Transplant Proc. 2003 Jun

Portal venous system: evaluation with contrast-enhanced 3D MR portography.

Erden A, Erden I, Yağmurlu B, Karayalçın S, Yurdaydın C, Karayalçın K.  
Clin Imaging. 2003 Mar-Apr

 

Yurtiçi Yayınları
 

Alkalen reflü gastrit: Trunkal vagotomi-Gastroenterostomi ile Trunkal vagotomi Heinecke-Mickulicz operasyonları arasında prospektif karşılaştırmalı bir çalışma.

Akyürek N, Demirci S, Yerdel MA, Karayalçın K.

Ulusal cerrahi Dergisi 1990

322 üst gastrointestinal kanama olgusunun retrospektif analizi ve acil diagnostik endoskopi.

Bozatlı L, Yerdel MA, Karayalçın K.

Ulusal Cerrahi Dergisi 1991

 

Malign tıkanma sarılıklarında USG eşliğinde perkü tan transhepatik bilier drenaj.

Karayalçın K, Demirci S, Salih M.

Ulusal Cerrahi Dergisi 1991

Kadavra organ transplantasyonunda donor seçimi ve bakımı.

Karayalçın K, Mcmaster P. Ulusal Cerrahi Dergisi 1993

Isolated Crohn's disease of the stomach.

Kuzu A, Karayalçın K, Kuzu I.

Journal of Ankara Medical School 1992

Organ procurement for cadaveric liver transplantation.

Karayalçın K, Gökçora H.

Journal of Ankara Medical School 1993

Multiple small bowel ulcerations after short term indomethacin treatment.

Karayalçın K, Yerdel MA, Arsan M.

Gastroenteroloji 1993

Intestinal iskemide serum fibronektin düzeyi değişiklikleri.

Koçak S, Bumin C, Dolapçı M, Karayalçın K.

Cerrahi Tıp Bülteni 1994

 

Strangulated obturator hernia complicated by the loss of the patients limb.

Alaçayır I, Yerdel MA, Karayalçın K. Turkish Journal of Medical Sciences 1994

 

Dual port laparoskopik kolesistektomi .

Berberoğlu M, Ercan FK, Hamamcı O, Karayalçın K.

MN Kinik bilimler 1995;

bottom of page